Przejdź do głównej zawartości

Jak samemu zamontować listwy wykończeniowe?

Istnieje wiele sposobów na nadanie pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu. Jednym z bardziej niedocenionych a zarazem niezwykle skutecznych jest zastosowanie listw wykończeniowych. Listwy ścienne czy też listwy przysufitowe potrafią niedużym kosztem całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Dodatkowo są stosunkowo proste w montażu. Podpowiemy wam zatem jak samemu zamontować tego rodzaju listwy wykończeniowe.


Pierwszym krokiem powinno być docięcie listwy do zadanej długości. Standardowo listwy posiadają długość około dwóch metrów. Na pewno zajdzie zatem konieczność ich docięcia w przypadku większości pomieszczeń. Do przycinania listw najlepiej będzie posłużyć się piła do drewna posiadającą drobne ząbki. Używając takiego narzędzia będziemy mieli pewność, że listwa nie zostanie wyszczerbiona. Listwy które będą służyć do łączenia w narożnikach trzeba będzie przyciąć pod kątem. Zazwyczaj prostym lub też 45 stopni. Należy zatem wyposażyć się w skrzynkę ukosową która umożliwi bezproblemowe docięcie.

Przed przystąpieniem do montażu elementów sztukaterii takich jak listwy wykończeniowe trzeba dobrze przygotować podłoże. W ten sposób uzyskamy pewność, że listwy będą się odpowiednio trzymać i nie odpadną po dłuższym czasie.

Samo proces klejenia zależy w dużej mierze od podłoża. Inaczej bowiem należy postąpić w przypadku montażu w pomieszczeniach gdzie ściana nie była jeszcze malowana a zupełnie inaczej tam gdzie farba została już nałożona.

W pierwszym przypadku powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym, następnie odkurzyć i odtłuścić. Następnie zaleca się zagruntować powierzchnię. Dopiero wtedy można przystąpić do procesu montażu listw na kleju jaki zaleca dany producent.

W drugim przypadku gdy farba została już nałożona należy ocenić stan ściany. Jeżeli farba nie odpada i nie ma żadnych ubytków to wystarczy ją odtłuścić i można przystąpić do montażu listew na kleju.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak poprawnie zamontować listwy ozdobne?

Sposobów na efektowne wykończenie wnętrza jest bardzo dużo. Jedną z mniej znanych ale niezwykle piękny metod jest wykorzystanie listew przysufitowych czy też rozet. Te elementy sztukaterii kiedyś były wykonywane ręcznie i przez ten fakt stanowiły luksusowy dodatek. Współcześnie jednak dzięki rozwojowi technologii sztukateria jest dostępna również dla przeciętnego Kowalskiego. W niniejszym poradniku podpowiemy wam jak poprawnie zamontować listwy ozdobne w mieszkaniu. Zacznijmy od tego, że styropianowe dekoracje na ściany są na tyle uniwersalne iż można je wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu - od takiego urządzonego w stylu klasycznym po naprawdę nowoczesne wnętrza. Najlepiej użyć je do wykończenia miejsc gdzie użytkownicy mają częsty kontakt ze ścianą lub też jako istotny element mający przełamać monotonne, puste ściany. Podczas montażu listew przysufitowych kluczowe jest precyzyjne dopasowanie narożników. To one mogą stanowić największy problem. Konieczne będzie zatem użycie s

Kiedy stosować sztukaterię we wnętrzach?

Sposobów na dekorację wnętrz jest niezwykle dużo. Jednym ze sprawdzonych jest zastosowanie elementów sztukaterii ściennej . Pozwala ona na przykład korzystać z takich rozwiązań jak listwy dekoracyjne, gzymsy czy też rozety. W tej publikacji postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak i kiedy tego rodzaju ozdoby warto zaimplementować w mieszkaniu. Zacznijmy zatem od tego, że ,goła" ściana jest mało atrakcyjna. Dopiero w momencie gdy wprowadzimy na niej pewne elementy sztukaterii ma ona szansę nabrać głębi i ciekawej faktury. Do najbardziej efektownych elementów wykończenia zaliczyć tutaj trzeba listwy, gzymsy i kolumny. Takie elementy sztukaterii można zakupić na przykład tutaj -  https://perfectstyr.pl/ Jak zatem stosować sztukaterię w mieszkaniu aby uzyskać optymalne efekty? Trzeba zadawać sobie sprawę, że sztukaterią kreujemy przestrzeń. Możemy za jej pomocą akcentować lub też podkreślić charakter danego elementu w pomieszczeniu. Mowa tutaj o kominku, oknach czy też różnego

Do czego wykorzystuje się beton architektoniczny?

Jednym z najbardziej popularnych materiałów w  budownictwie na przestrzeni ostatnich lat jest beton architektoniczny. Wszystko za sprawą, że jest on niezwykle wytrzymały i daje duże możliwości pod względem dopasowania do formy. Ponadto od niedawna znaczna część architektów dostrzegła jego potencjał pod względem faktury. Zacznijmy zatem od tego iż beton architektoniczny często nazywany jest też betonem licowym, fasadowym lub strukturalnym. Beton architektoniczny to powłoka betonowa której nie wykańcza się żadnymi powłokami kryjącymi. Dzięki betonowi architektonicznemu można osiągnąć idealnie gładkie powierzchnie lub też takie posiadające praktycznie dowolną fakturę. Sprawia, to że elementy z betonu architektonicznego sprawdzają się idealnie jako element dekoracyjny zarówno we wnętrzach jak i w przestrzeni publicznej. Jakie jest główne zastosowanie betonu architektonicznego? Przy jego pomocy tworzy się ściany, podłogi oraz stropy. Można wykorzystać go również do stworzenia mnie