Przejdź do głównej zawartości

Jak prawidłowo zamontować listy przysufitowe?

Sztukateria z roku na rok zyskuje na coraz to większej popularności wśród naszych rodaków. Jednym z częściej wykorzystywanych jej elementów są listwy przysufitowe. Pozwalają one bowiem w prosty sposób nadać pomieszczeniom zupełnie odmiennego charakteru. W tym artykule skupimy się zatem na tym jak prawidłowo zamontować listy przysufitowe.

Zacznijmy zatem od tego, że  sam montaż listew przysufitowych nie powinien nastręczać większych trudności i może być wykonany nawet przez mało doświadczoną w tym temacie osobę. Pierwszym krokiem przed samym montażem listew powinno być sprawdzenie powierzchni na której zamierzamy zamontować naszą sztukaterię. Powierzchnia ta musi być koniecznie sucha i czysta.
Idealnym podłożem będzie ściana pokryta gładzią oraz farbą gruntująca lub też podkładem. Jest to o tyle istotne, że pozwoli na bezproblemowe usuwanie resztek kleju podczas montażu.

Cały proces montażu składa się z czterech etapów. Mowa tutaj o pomiarach, cięciu na wymiar, przyklejeniu oraz malowaniu.

I tak podczas pomiaru listew powinniśmy zawsze zachować około dziesięć procent zapasu. Nigdy bowiem nie wiadomo czy podczas cięcia nie popełnimy błędu i nie będziemy musieli nanieść poprawek.
Pamiętajmy również aby przed samym cięciem listwy dokonać pomiaru co najmniej dwa razy. Tak dla pewności.

Samo cięcie listew przysufitowych najlepiej dokonać piłką o drobnych ząbkach. Do cięcia wykorzystujemy również korytko które pozwoli nam na idealne uzyskanie różnego rodzaju skosów.

Właściwy montaż to przyklejenie listwy do miejsca docelowego. Tutaj największą rolę odgrywa użyty do montażu klej. Zalecamy wybierać kleje rekomendowane przez danego producenta listew.
Klej najłatwiej będzie aplikować za pomocą specjalnego pistoletu.

Nadmiar kleju należy od razu usunąć - używając do tego celu wilgotnej szmatki.

Ostatnim etapem jest malowanie samych listew. Do tego celu można wybrać zarówno farby akrylowe, silikonowe czy też posłużyć się farbami lateksowymi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak poprawnie zamontować listwy ozdobne?

Sposobów na efektowne wykończenie wnętrza jest bardzo dużo. Jedną z mniej znanych ale niezwykle piękny metod jest wykorzystanie listew przysufitowych czy też rozet. Te elementy sztukaterii kiedyś były wykonywane ręcznie i przez ten fakt stanowiły luksusowy dodatek. Współcześnie jednak dzięki rozwojowi technologii sztukateria jest dostępna również dla przeciętnego Kowalskiego. W niniejszym poradniku podpowiemy wam jak poprawnie zamontować listwy ozdobne w mieszkaniu. Zacznijmy od tego, że styropianowe dekoracje na ściany są na tyle uniwersalne iż można je wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu - od takiego urządzonego w stylu klasycznym po naprawdę nowoczesne wnętrza. Najlepiej użyć je do wykończenia miejsc gdzie użytkownicy mają częsty kontakt ze ścianą lub też jako istotny element mający przełamać monotonne, puste ściany. Podczas montażu listew przysufitowych kluczowe jest precyzyjne dopasowanie narożników. To one mogą stanowić największy problem. Konieczne będzie zatem użycie s

Kiedy stosować sztukaterię we wnętrzach?

Sposobów na dekorację wnętrz jest niezwykle dużo. Jednym ze sprawdzonych jest zastosowanie elementów sztukaterii ściennej . Pozwala ona na przykład korzystać z takich rozwiązań jak listwy dekoracyjne, gzymsy czy też rozety. W tej publikacji postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak i kiedy tego rodzaju ozdoby warto zaimplementować w mieszkaniu. Zacznijmy zatem od tego, że ,goła" ściana jest mało atrakcyjna. Dopiero w momencie gdy wprowadzimy na niej pewne elementy sztukaterii ma ona szansę nabrać głębi i ciekawej faktury. Do najbardziej efektownych elementów wykończenia zaliczyć tutaj trzeba listwy, gzymsy i kolumny. Takie elementy sztukaterii można zakupić na przykład tutaj -  https://perfectstyr.pl/ Jak zatem stosować sztukaterię w mieszkaniu aby uzyskać optymalne efekty? Trzeba zadawać sobie sprawę, że sztukaterią kreujemy przestrzeń. Możemy za jej pomocą akcentować lub też podkreślić charakter danego elementu w pomieszczeniu. Mowa tutaj o kominku, oknach czy też różnego

Do czego wykorzystuje się beton architektoniczny?

Jednym z najbardziej popularnych materiałów w  budownictwie na przestrzeni ostatnich lat jest beton architektoniczny. Wszystko za sprawą, że jest on niezwykle wytrzymały i daje duże możliwości pod względem dopasowania do formy. Ponadto od niedawna znaczna część architektów dostrzegła jego potencjał pod względem faktury. Zacznijmy zatem od tego iż beton architektoniczny często nazywany jest też betonem licowym, fasadowym lub strukturalnym. Beton architektoniczny to powłoka betonowa której nie wykańcza się żadnymi powłokami kryjącymi. Dzięki betonowi architektonicznemu można osiągnąć idealnie gładkie powierzchnie lub też takie posiadające praktycznie dowolną fakturę. Sprawia, to że elementy z betonu architektonicznego sprawdzają się idealnie jako element dekoracyjny zarówno we wnętrzach jak i w przestrzeni publicznej. Jakie jest główne zastosowanie betonu architektonicznego? Przy jego pomocy tworzy się ściany, podłogi oraz stropy. Można wykorzystać go również do stworzenia mnie